MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS!

Setup Menus in Admin Panel

Zaloguj się

FUN. TECH. FUTURE

Wystartowała III edycja programu

 

FUN. TECH. FUTURE to pomoc edukacyjno-zawodowa dla dziewcząt wkraczających w dorosłość. Program dedykowany jest dla dziewcząt z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych w wieku od 18 do 21 roku życia.

Program FUN TECH FUTURE

JAK WYGLĄDA PROGRAM?

16-17 WRZEŚNIA 2021
WARSZTATY ONLINE

 

Podczas dwudniowych warsztatów i spotkań z ekspertami dowiesz się:

– jak napisać CV oraz list motywacyjny,
– jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i nie popełniać błędów,
– jak budować pewność siebie,
– jak poradzić sobie z krytyką,
– jak odnaleźć swoje mocne strony i talenty,
– jak motywować się, aby osiągnąć sukces zawodowy i prywatny,
– jak wygląda ścieżka kariery zawodowej i rozwój kompetencji (na przykładzie SEPHORA),
– tajniki makijażu / jak powinien wyglądać makijaż do pracy,
– o specyfice pracy konsultanta, pracy z klientem, sprzedażą w branży beauty.

 

Uczestniczki, które zrealizują cały program szkoleniowy otrzymają certyfikat Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką oraz kosmetyki marki SEPHORA.

 

Rejestracja na warsztaty już się zakończyła!

OPINIE UCZESTNICZEK

,,Warsztaty były super, uważam że ta forma jest jak najbardziej w porządku. Osoby które prowadziły warsztaty mają ogromną wiedzę i chęć dzielenia się nią. Jestem naprawdę szczęśliwa że mogłam pogadać z fachowcami w różnych dziedzinach.”

– Paulina

,,Moim zdaniem warsztaty były bardzo dobrze zorganizowane, bardzo mi się podobało i dziękuję za możliwość wzięcia udziału. Cieszę się niezmiernie ze mogłam być częścią tej społeczności.”

– Oliwia

,,Bardzo mi się podobało i wyniosłam dużo przydatnych informacji. E-book o Instagramie był strzałem w dziesiątkę.”

– Daria

,,Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za możliwość uczestnictwa w spotkaniach, które umożliwiły mi poszerzenie wiedzy oraz spędzenie czasu w interesujący sposób. Uważam, że jest to bardzo ciekawy projekt, który umożliwia rozwój wielu dziewczynom.”

– Patrycja

DLACZEGO ZAJĘLIŚMY SIĘ TYM PROBLEMEM?

CZAS WPROWADZIĆ ZMIANĘ.
Zróbmy to razem!

 

Dziewczęta opuszczające domy dziecka i rozpoczynające dorosłość są bardzo słabo przygotowane do wchodzenia na rynek pracy. Różne raporty i badania pokazują, że brakuje im podstawowej wiedzy, która mogłaby im pomóc w napisaniu CV, znalezieniu pracy lub założeniu własnej firmy. Chcemy przeciwdziałać wykluczeniu i dać im realną szansę na zmianę.

Problem dotyczy rocznie ok. 3 tys. dziewcząt – zarówno tych, które decydują się opuścić dom dziecka, jak i tych, które po ukończeniu 18 lat pozostają w placówce, by kontynuować naukę.

Program FUN TECH FUTURE

CO MÓWIĄ BADANIA?

Program FUN TECH FUTURE

DANE SĄ ALARMUJĄCE

Z raportu NIK opublikowanego w 2015 roku wynika, że młodzi dorośli opuszczający domy dziecka najczęściej zasilają rzesze bezrobotnych lub ustawiają się w kolejce po zapomogi.

Dane są alarmujące! Spośród próby blisko tysiąca wychowanków, którzy podjęli próbę usamodzielnienia:
23% korzystało ze świadczeń pomocy społecznej,
31% zarejestrowało się w powiatowych urzędach pracy,
14% przerwało proces usamodzielnienia,
14% wróciło do patologicznego środowiska, z którego wcześniej trafiło do pieczy zastępczej.

SZANSA NA SAMODZIELNOŚĆ

Częstym problemem jest także to, że dziewczęta nie wierząc w siebie i nie mając perspektyw na pracę, wcześnie decydują się na założenie rodziny, wypadając z rynku pracy, zanim zdążą na niego wejść. Z czasem, ich szanse na pracę i rozwój zawodowy maleją. Ten program to dla nich możliwość wyboru i praktyczna wiedza oraz zawodowe doświadczenie, dzięki którym będą mogły znaleźć pracę.

JAK WYGLĄDAŁA DRUGA EDYCJA PROGRAMU?

DRUGA EDYCJA PROGRAMU

Druga edycja programu FUN.TECH.FUTURE odbyła się we wrześniu w nowej formule. Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką przy współpracy z SEPHORA zorganizowała cykl warsztatów dedykowanych dla dziewcząt z placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Projekt został zrealizowany dzięki funduszom zebranym ze sprzedaży świątecznej lampki charytatywnej SEPHORA COLLECTION.

Podczas trzydniowych warsztatów, które odbyły się on-line dziewczęta z całej Polski dowiedziały się jak napisać CV i list motywacyjny, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, na co zwrócić uwagę popisując umowę. Ambasadorki i ekspertki Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką opowiedziały również jak zbudować pewność siebie, jak poradzić sobie z krytyką i jak znaleźć swoje mocne strony. Natomiast ekspertki SEPHORA opowiedziały i zademonstrowały, jak należy zrobić odpowiedni makijaż do pracy czy na rozmowę kwalifikacyjną. Wprowadziły również uczestniczki w specyfikę pracy konsultantów Sephora  i pracy w sektorze retail.

Ekspertki z Sephora podczas warsztatów Fun. Tech. Future
Joanna Rek-Faber podczas warsztatów Fun. Tech. Future
Patrycja Sawicka-Sikora podczas warsztatów Fun. Tech. Future
Ekspertka z SEPHORA podczas warsztatów Fun. Tech. Future

JAK WYGLĄDAŁA PIERWSZA EDYCJA PROGRAMU?

PIERWSZA EDYCJA PROGRAMU

 

W lipcu, w Warszawie odbył się Campus dedykowany finalistkom programu. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybranych zostało 5 ambitnych dziewcząt, które zakwalifikowały się do udziału w płatnych praktykach w perfumeriach Sephora. Praktyki zostały poprzedzone szkoleniami i warsztatami zorganizowane przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką i Sephora Polska.

Podczas Campusu dziewczęta wzięły udział w profesjonalnych szkoleniach zorganizowanych przez dział szkoleń Sephora Polska przygotowujących je do odbycia stażu w wybranych perfumeriach, warsztatach motywacyjnych z budowania pewności siebie i zmiany negatywnych przekonań oraz warsztatach zawodowych o tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej czy budowaniu własnej marki. Dzięki indywidualnym konsultacjom ze stylistką dowiedziały się także jak zadbać o swój wizerunek osobisty. Uczestniczki campusu miały także okazję zwiedzić i poznać historię Warszawy podczas spaceru z mentorką Olgą Kordys Kozierowską, spotkać się i zobaczyć, jak wygląda produkcja realizowanego na żywo programu ONET RANO z Jarosławem Kuźniarem oraz poznać stolicę od strony kulturalnej podczas musicalu „Once” w Teatrze Muzycznym Roma.

Fun.Tech.Future
Fun.Tech.Future
Fun.Tech.Future
Sephora

ORGANIZATORZY I PARTNERZY